NOVÁ RŮŽE BUDE MÍT PO 23 LETECH PREMIÉRU NA VELKÉM FESTIVALE. ODEHRAJE SE NA BENÁTSKÉ!

Přidáno 30.06.2015

NOVÁ RŮŽE BUDE MÍT PO 23 LETECH PREMIÉRU NA VELKÉM FESTIVALE. ODEHRAJE SE NA BENÁTSKÉ!

Jedna z nejzásadnějších českých kapel devadesátých let – Nová Růže, která se loni v listopadu po 22 letech vrátila na koncertní pódia, plánuje premiéru na velkém festivale. V neděli 26. července vystoupí po půlnoci na hlavním pódiu Benátské! ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Pro její fanoušky plánuje živé vystoupení, které dá vzpomenout na dobu, kdy kapela patřila ke špičce české rockové scény. V hodinovém setu se na pódiu objeví celá původní sestava, tedy baskytarista Vilém Čok, klávesista Ota Balage, kytarista Petr Roškaňuk a bubeník František Hönig. Populární hudebníky, kteří zahrají průřez největších hitů včetně Anděla fantazieKariéry nebo Rapl ‚N‘ Rollu, doplní doprovodné vokalistky.

„Lepší závěr Benátské jsme si nemohli přát. Kapelu samozřejmě pamatujeme z dob, kdy byla největším rivalem Lucie a navíc sledujeme i kritiky, které o jejím loňském comebacku píší, že se povedl, a že řada z tehdejších písní Nové Růže přežila dobu,“ říká ředitel Benátské Pavel Mikez.

„Těšíme se na lidi, kteří se na nás přijdou podívat. Velká stage bude Nové Růži vyhovovat. Jednak máme nové sboristky a navíc my na malých pódiích nehrajeme,“ říká s úsměvem klávesista Nové Růže Ota Balage, který připomíná, že kapela se rozpadla ještě před tím, než v Česku začaly fungovat velké hudební festivaly, jak je známe dnes. „Takže se dá říct, že pro Novou Růži je to festivalová premiéra. Nadrtíme to tam! Starší jsme lepší, než jsme byli mladší,“ dodává.

Podle baskytaristy Viléma Čoka má kapela připravený playlist, který podtrhne hitovost i rozmanitost repertoáru Nové Růže. „My se těšíme a fanouškům vzkazujeme: ten kdo vydrží na náš set po půlnoci, nebude litovat,“ láká na koncert.

Členové Nové Růže už dříve uvedli, že za jejich comebackem stojí nesčetná přání fanoušků a lákavá možnost představit tehdejší hudební materiál i publiku, kterému je dnes pod pětatřicet let.

NOVÁ RŮŽE

Nová Růže vznikla koncem roku 1988 a již v prvním otištěném článku ji novináři označili jako supergroup. Muzikanti totiž předtím nebo souběžně s Novou Růží působili v tehdy populárních kapelách Pražský výběr, Tango, Zikkurat nebo Žlutý pes. V letech 1990 a 1991 vydali hudebníci dvě na tehdejší dobu nadprůměrná alba označená krátce „Nová Růže“ a „Nová Růže ´91“.

Po rozpadu se Vilém Čok věnoval své sólové rockové kariéře (10 alb), stal se vyhledávaným muzikálovým hercem nebo vystupoval s obnoveným Pražským výběrem. Jeho kolega Ota Balage za tu dobu vymyslel a založil úspěšné BSP, vydal sólové album nebo šéfoval orchestrům úspěšných muzikálů včetně Jesus Christ Superstar. Kytarista Petr Roškaňuk se zase podílel na nezaměnitelném zvuku Žlutého psa, se kterým natočil i slavnou Sametovou, a bubeník František Hönig kromě koncertování rozvíjel svou firmu Sonorista, která distribuuje bicí nástroje a činely.